Największe konferencje medyczne w Polsce i za granicą

Konferencje medyczne to niezwykle ważny element związany z pracą przedstawicieli zawodów medycznych i okołomedycznych. To właśnie na nich swoją wiedzę mogą poszerzać lekarze, farmaceuci, pielęgniarze, fizjoterapeuci czy badacze. To również świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów i podtrzymania już istniejących. Zobaczmy, jakie są najważniejsze konferencje medyczne w Polce i za granicą.

Konferencje medyczne w Polsce

Nie trzeba wyjeżdżać poza granice naszego kraju, by móc uczestniczyć w organizowanych na światowym poziomie konferencjach. Po latach nieustannego rozwoju możliwa jest organizacja również w naszym kraju dużych, profesjonalnych konferencji, na których prelegentami często są najlepsi fachowcy z całego świata. Towarzyszą im polscy fachowcy, a owocem ich pracy są konferencje pełne wartościowej wiedzy.

  • Jednym z największym tego typu wydarzeń w Polsce jest rokrocznie organizowany Kongres Zdrowia Publicznego, który w tym roku odbędzie się 6 i 7 grudnia w warszawskim Centrum Dydaktycznym WUM. Oba dni kongresu zapowiadają się niezwykle ciekawie, poruszone zostaną zagadnienia m.in. z onkologii, szczepień ochronnych, zdrowia psychicznego, leczenia otyłości czy medycyny stylu życia. Wstęp jest darmowy, pod warunkiem wcześniejszej rejestracji.
  • W pierwszym tygodniu października co roku odbywa się kongres Ogólnopolski Ratowników Medycznych. Tegoroczna, 7 edycja zgromadziła niemal 1000 uczestników, bijąc poprzednie rekordy.
  • We wrześniu 2020 odbędzie się kolejna, 24 edycja Zjazdu Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. To wyjątkowe wydarzenie kolejny raz powinno zgromadzić setki szanowanych neurologów z naszego kraju i nie tylko.

Konferencje medyczne na świecie

Znając języki obce, a zwłaszcza język angielski możemy znacząco poszerzyć swoje możliwości pozyskania fachowej wiedzy medycznej – wyjeżdżając na konferencje medyczne za granicą. W takich krajach jak Niemcy, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Japonia, Korea, Singapur, Francja czy RPA każdego roku odbywają się dziesiątki stojących na najwyższym poziomie konferencji, na których goszczą najlepsi specjaliści w swoich branżach, często będący pionierami w swoich dziedzinach. Korzystanie z ich wiedzy i doświadczenia to nie lada gratka dla każdego, kto chce się rozwijać i stosować coraz nowocześniejsze metody leczenia. Kilka konferencji cieszy się szczególnym poważaniem, zgromadzając rokrocznie tysiące uczestników i setki prelegentów.

  • Jedną z najważniejszych konferencji medycznych w Europie jest EIT Health Submmit, czyli coroczna konferencja poświęcona przyszłości nauki, innowacjom i problemom, przed jakimi staje współczesna medycyna. Ostatnia edycja odbyła się w Łodzi, najbliższa, w grudniu będzie miała miejsce w Paryżu.
  • Corocznie odbywa się również Światowy Kongres Ochrony Zdrowia – ostatni odbył się między 28 Kwietnia a 1 Maja w Waszyngtonie. Jego tematyka jest związana nie tylko z ochroną zdrowia przez jednostki, ale opracowuje również wskazówki dla rządów i organizacji zajmujących się ochroną zdrowia.
  • e-Health Conference to konferencja poświęcona przyszłości medycyny, co jest upatrywane w rozwoju internetu i towarzyszących mu usług. Inteligentni asystenci i pomoc medyczna online, a także wiele więcej zadarnień związanych z tym intensywnie rosnącym rynkiem – to właśnie główna tematyka kongresu.